Sündmused

SÜNDMUSED

 

Poldrijooks 6. oktoober 2016

Tõrvandi Cup lauatennises 26.11.2016

 

Möödunud laupäeval sõideti esimest korda toimunud Ülenurme-Haaslava Rattarallit. Distantse jagus päris pisikestest proffideni välja ning toredalt veedetud rattapäevale Tartu Terminali Tõrvandi tankla ees tuli ka külalisvõistlejaid nii Lätist kui Venemaalt. Päeva naelaks kohalikele olid kindlasti Kommipommi minirallid, kus sai 150 last sõidurõõmu tunda.

 Põhisõit (98km) peeti kevadistes tingimustes, kus poolel võistlusmaal sadas tugevat vihma, mis  muutis sõidu veelgi raskemaks. Rasked olud aitasid seda enam eraldada tugevamad ratturid massist ning juba päikselises võistluslinnakus finisheeris esimesena 16 mehelisest jooksikutegrupist Karl Patrick Lauk (Saaremaa Viiking). Saarlane edestas finishispurdis Tartumaa enda meest, Norman Vahtrat (Rein Taaramäe Rattaklubi). Kolmandana lõpetas Luksemburgi profiklubis Leopard sõitev Aksel Nõmmela. Naiste arvestus triumfeeris Veloplus Torq Pro Teami esindaja Liisa Ehrberg edestades Pelotoni rattaklubi Janelle Uibokandi ja TÜASKi Mae Langi.
 
 41km pikkusel rahvasõidul osalesid ka kuni 16 aastased noorsportlased, kellele anti stardis 1min edu teiste ees. Rahvasportlastel õnnestus distantsi jooksul küll noored püüda, aga finishiheitluses olid teravamad siiski noored ja võidu viis koju Vändra Viko poiss Sten Lehemets.
 Tulevikulootuste tänavasõidu parim oli Joonas Kurits ( Rein Taaramäe Rattaklubi) ja parimaks klubiks tuli Rein Taaramäe Rattaklubi.
 
 Korraldajaklubi Pelotoni ratturid näitasid samuti head taset ja tulevikulootuste  tänavasõidul oli Arti Ilves 7. ning Mihkel Paloots 11. Põhisõidul võitis Kristjan Oolo vahefinishi Kurepalus ja lõpetas sõidu 8. kohal, Silver Schults oli 11.
 
Korraldajaklubi Pelotoni treener Endrik Puntsol oli eriti hea meel, et Kommipommi lastesõitudele kogunes nõnda palju lapsi."Proovime oma jalgrattaklubiga Soinastes kanda kinnitada ja hea on näha, et ümberkaudu on nõnda palju noori, kellel meeldib rattaga sõita. Ootasime osalema 150 last ja see soov ka täitus." 
 
 Peakorraldaja  Rene Mandri arvas, et üritus saab kindlasti toimuma ka edaspidi:"Olen väga rahul, et leidsime head koostööpartnerid kohalike omavalitsuste ja sponsorite näol. Ka rahvas võttis esimest korda toimunud ürituse hästi omaks ja kindlasti toimub 2017 aastal II Ülenurme-Haaslava Rattaralli."